Hlavní stránka
Villaggio Vigna del Mare
Hotel Il Gabbiano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PALINURO CILENTO   

 

 

Každou rokem přibývá turistů se zájmem o potápění a podmořský život. Přenádherná barva moře a pestrý podmořský život, dělají z Palinura ráj pro potápěče. To vše obohaceno několika desítkami jeskyní, které jsou dosažitelné pouze na loďkách. Z těch nejznámějších je to Modrá jeskyně, která fascinuje svou azzurrovou barvou. Je zde rozmanité množství pláží. Malé kamenité plážičky většinou mezi útesy, jsou spíše v centru Palinura a po okrajích města a u přístavu jsou pláže písčité.

Centrum městečka láká turisty k procházkám a k návštěvě typických italských obchůdků, barů, pizzerií a restaurací s tolik známou Čilentskou kuchyní.

PŘÍJEZD AUTEM:

Z hraničního přechodu Villach/ Tarvisio po dálnici A23 směrem na UDINE, dále po dálnici A4 směr PADOVA, dále po dálnici A13 směr BOLOGNA, dále po dálnici A1 FLORENCIE, ROMA (ŘÍM), NAPOLI (NEAPOL).  Před Neapoli sjet na dálnici A30 směr SALERNO. Je nutné sledovat směr REGGIO CALABRIA nebo SALERNO. Tímto se dostanete na dálnici A3 SALERNO- REGGIO CALABRIA. Zhruba po 20 km sjedete na sjezdu v BATTIPAGLIA nebo při větším provozu doporučujeme sjet na sjezdu v EBOLI (30 km od Salerna). 

Od sjezdu se musíte držet označení směr Sapri, Agropoli, Vallo della Lucania, Futani, Palinuro.

DÁLNIČNÍ ZNÁMKY A POPLATKY:

Přes Rakousko 10 denní stojí 7,63€.  Přes Itálii od Tarvizia do Venezie (Benátek) zaplatíte dálniční poplatek 10,00€, Venezie – Napoli (Neapol) – 34,60€

LETECKY:

Přílet na letiště Capodichino v Neapoli.

VZDÁLENOSTI:

Palinuro-Neapol 170 km

Palinuro-Paestum 70 km

Palinuro-Camerota 18 km

Palinuro-Salerno 90 km

 

 

 

 

 

www.kampanie.com

www.italiecestujeme.cz

Informace a rezervace:

 tel. +420 588517035

Italia

mobil  +39 328 3419 904

Česka Republika

Cestovní agentura Kampanie
Obornik, 37 Zábřeh 78901

IČO:43982565